اخبار سال 1400

برگزاری جلسه فعال‌سازی ظرفيت‌هاي ارتباطي صنعت آب و برق با دانشگاه فردوسی مشهد
1400/09/07
در ادامه سلسله جلسات «فعال‌سازی ظرفيت‌هاي ارتباطي صنعت آب و برق با دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی»، که توسط گروه راهبری آموزش و ارتباطات علمی دفتر آموزش، ‌تحقیقات و فناوری برگزار می‌گردد، در روز سه‌شنبه مورخ 1400/08/25 جلسه‌ای به صورت مجازی و با حضور بیش از 26 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، به منظور تبیین قابلیت‌های وزارت نیرو برای ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت برگزار گردید. در این جلسه، ابتدا جناب آقای دکتر داوری، رئیس محترم پژوهشکده آب و محیط‌زیست دانشگاه فردوسی مشهد به معرفی این پژوهشکده پرداخته و بر مسئولیت اجتماعی دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه شرق کشور برای حل مشکلات منطقه‌ای علی‌الخصوص در حوزه آب تأکید نمودند. سپس جناب آقای قجر، رئیس محترم گروه راهبری آموزش و ارتباطات علمی، ظرفیت‌های پژوهشی همکاری صنعت و دانشگاه را در هفت محور کلیدی مشتمل بر اجراي پروژه‌هاي پژوهشي، برنامة مشترک دکترا، پايان‌نامه تحصيلات تكميلي، فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی در صنعت آب و برق، به‌كارگيري اساتيد در جايگاه مديريتي، اعطاي كرسي استادي در صنعت آب و برق و کارآموزی معرفی نمودند.
 در ادامه، تعدادی از اساتید دانشگاه، به بیان نظرات و چالش‌های موجود در زمینه‌های مختلف همکاری متقابل نظیر مشکلات موجود در روند تصویب و اجرای پروژه‌های پژوهشی، لزوم ارتباط دوسویه دانشگاه و صنعت جهت حل مسائل منطقه‌ای و لزوم بازنگری در تعریف اولویت‌های پژوهشی شرکت‌های تابعه وزارت نیرو پرداختند.
در پایان، با اشاره به لزوم حفظ و تداوم ارتباط مستقیم و تعاملی با اساتید دانشگاه، به ظرفیت‌هایی که در بستر شبکه‌های اجتماعی ایجاد خواهد شد، اشاره شده و بر لزوم فعالیت مؤثر و مستمر در این فضا تأکید گردید.