اخبار سال 1400

برگزاری جلسه فعال‌سازی ظرفيت‌هاي ارتباطي صنعت آب و برق با دانشگاه یزد
1400/09/14
هشتمین جلسه از مجموعه جلسات معرفي صنعت آب و برق و قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي ارتباطي آن با دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي در روز چهارشنبه مورخ 3 آذر 1400 رأس ساعت 10 صبح به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد. اين جلسه با دانشگاه یزد و با حضور نمایندگانی از وزارت نیرو (به شرح جدول ذیل) و بیش از 47  نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه یزد برگزار گردید. در این جلسه، آقای دکتر انصاری، رئیس محترم پردیس فنی و مهندسی دانشگاه یزد، ضمن تشکر از برگزاری جلسه و امید به ارتقاء همکاری‌ها، جلسه حاضر را به عنوان نقشه راهی برای انسجام و هماهنگی بیشتر دانشگاه و وزارت نیرو برشمردند. ایشان با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه در حوزه‌های فعالیتی صنعت آب و برق، از مجموعه وزارت نیرو درخواست نمودند از دانشگاه یزد به عنوان بازوی مشورتی در مباحث مربوط به آب و برق در سطح کشور استفاده شده و مشارکت دانشگاه در واحدهای تابعه وزارت نیرو در استان یزد نیز تسهیل گردد.
در ادامه همانند جلسات مشابه با ساير دانشگاه‌ها، جناب آقای قجر، رئیس محترم گروه راهبری آموزش و ارتباطات علمی به معرفي وزارت نيرو در قالب مأموریت‌ها و ساختار و ... پرداخته و همچنين زيست‌بوم نوآوري نیرو را معرفی نمودند. علاوه بر آن، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های همکاری صنعت آب و برق با دانشگاه‌ها تبيين شده و بر آمادگی وزارت نیرو برای تعامل حداکثری با دانشگاه‌ یزد در بستر «زیست‌بوم نوآوری نیرو» تأكيد گرديد.
پس از آن، تعدادی از اساتید دانشگاه، ضمن مناسب ارزیابی نمودن همکاری‌ها با سازمان‌های تابعه وزارت نیرو در استان یزد، به بیان نظرات و چالش‌های موجود در زمینه‌های مختلف همکاری متقابل نظیر مشکلات موجود در روند تصویب و اجرا و درخواست برای تخصیص بودجه‌های پژوهشی، لزوم توجه به مدیریت به‌هم‌پیوسته آب،  و درخواست ارائه داده‌ها برای انجام پروژه‌های پژوهشی پرداختند.
جناب آقای قجر در پایان جلسه با اشاره به توانایی‌های دانشگاه یزد و ضرورت بهره‌گيري صنعت آب و برق از اين توانمندي‌ها، افزودند در یک برنامه‌ریزی هدف‌مند و بلندمدت، دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت نیرو در تلاش است به عنوان یک تسهیل‌گر عمل نموده تا تعاملات علمي صنعت آب و برق با دانشگاه‌ها توسعه يافته و در اين راستا ان‌شاءالله از ظرفيت‌هاي دانشگاه يزد استفاده خواهد شد.